به گزارش تجارت نیوز، پس از التهاب های قیمت مسکن و خودرو و ممنوعیت در زمینه درج قیمت، بسیاری از خرید و فروش ها در سایت ها یا بدون درج قیمت انجام می شود و یا کاربران به دنبال ردپایی از قیمت به کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرام کشیده می شوند.
با وجود اینکه سایت های انتشار دهنده آگهی زیرساخت های فنی لازم برای احراز هویت افراد منتشر کننده آگهی را آماده کرده بودند اما همچنان برخی مقامات بر سر ممنوعیت درج قیمت اصرار دارند.
بر اساس تدابیری که در زمینه احراز هویت افراد منتشرکننده آگهی در نظر گرفته شده بود، قرار بود مشخصات افراد از طریق سامانه شاهکار قابل شناسایی باشد. به گونه ای که کد ملی و سیم کارت آگهی دهنده تطبیق پیدا کند و در سایت هایی که به این سامانه متصل باشند، ثبت شود.
سامانه شاهکار سامانه ای برای احراز هویت کاربران متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که قرار بود کسب وکارهای آنلاین به این سامانه متصل شوند اما الزامات شروع به کار آن تاکنون آماده نشده است.
با وجود این موضوع اما سایت های انتشار دهنده آگهی به تصمیماتی برای از سرگیری درج قیمت می اندیشند.
سایت دیوار یکی از بزرگترین سایت های انتشار دهنده آگهی در پاسخ به تجارت نیوز، در این باره اعلام کرد: »پس از تحولات بازار خودرو و املاک در روزهای گذشته و افزایش لحظه ای قیمت ها و پس از ابراز نگرانی هموطنان عزیز، دیوار تصمیم گرفت موقتا و با هدف کمک به کاهش التهاب و بازگشت آرامش به بازار، نمایش قیمت را از آگهی های خودرو و املاک حذف کند.»